Czym jest TRX?

To trening funkcjonalny, gdzie ćwiczymy z ciężarem własnego ciała przy pomocy specjalnych pasów. Trenując całe ciało, poruszamy wszystkie najważniejsze mięśnie, pozwalając im na równomierny rozwój. Co ważne, nie dokładamy sztucznych obciążeń, tak więc stawy i kręgosłup mogą się rozwijać i wzmacniać w prawidłowym tempie, a to właśnie one najbardziej cierpią w trakcie budowania masy mięśniowej innymi sposobami.

W ciągu godzinnych zajęć można naprawdę się spocić, a jednocześnie dostać w cenie karnetu porządny zastrzyk pozytywnej energii!

Ćwicząc z TRX będziecie mieli ładnie zbudowane i wyrzeźbione ciało, będziecie zdrowsi, lżejsi, zwinniejsi i szczęśliwsi. Panowie mogą podjąć wyzwanie osiągnięcia upragnionego „kaloryfera”, zaś panie nie muszą się obawiać nadmiernego rozrostu mięśni: Wasze ciało zgubi to, co jest mu zbędne! To wszystko dzięki specjalnym treningom opartym o ćwiczenia z ciężarem własnego ciała!

O TRX trudno opowiedzieć w kilku słowach… lepiej zobaczyć jak to wygląda!

Six Pack

Kładziemy nacisk na – core, czyli środkową partię ciała. Ćwiczymy głównie brzuch i plecy, ale korzyści czerpie z tego całe ciało. Podczas przyjemnego budowania brzucha niczym deska jednocześnie wzmacniacie kręgosłup, poprawiacie postawę i ćwiczycie pozostałe partie ciała. Chcecie mieć mocny i ładny brzuch? Koniecznie zapiszcie się na Six Pack!
Zajęcia nieco trudniejsze, choć nawet początkujący radzą sobie wspaniale.

Complex

To podstawowe zajęcia, na których poruszymy najważniejsze grupy mięśni: nawet te, o których istnieniu nie mieliście pojęcia! Complex szczególnie polecamy dla osób, które zaczynają swoją przygodę zarówno z pasami TRX jak i ze sportem w ogóle. To dobry wybór dla tych z Was, którzy wracają po dłuższej przerwie.

Na treningach Complex nikt nie będzie się nudził: adepci TRX nauczą się podstawowych ćwiczeń i sprawnej obsługi pasów w łagodny sposób, a zaawansowani uczestnicy mogą zwiększyć obciążenie i porządnie się spocić.

Balance

Sobotni trening, idealny na zakończenie intensywnego tygodnia. Tu uczycie się zachowania równowagi i tym samym stabilizujecie swoje ciało. W wielu ćwiczeniach towarzyszą nam piłki, gumowe poduszki-jeżyki i piankowe wałki. Trening ma wiele elementów zabawy, jednocześnie dobrze rozciąga i relaksuje

Stali bywalcy Balance mogą pochwalić się świetną propriocepcją, czyli czuciem głębokim. Ogromna samoświadomość własnego ciała pozwala osiągać lepsze wyniki w sporcie i bardziej panować nad własnym ciałem, co – wbrew pozorom – wcale nie jest powszechną umiejętnością.

Cross

Cross to szybki trening obwodowy. Stworzyliśmy go specjalnie dla tych z Was, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i potrzebują naprawdę solidnej dawki ćwiczeń, żeby uznać trening za „zaliczony”. Ale bez obaw – nie są to zajęcia dla wybranych. Zapraszamy zwłaszcza tych z Was, którzy dobrze znają ćwiczenia i pasy oraz są gotowi na dość intensywny trening.

Jak ćwiczymy? Na każdych zajęciach robimy kilka tzw. „obwodów”, składających się z ćwiczeń wykonywanych w określonej kolejności na swego rodzaju ścieżce. Jeśli Cross stał się Waszym najlepszym przyjacielem, to właśnie dla takich entuzjastów jak Wy co jakiś czas organizujemy maratony Crossa, gdzie ćwiczymy niemal do upadłego!